Zapisz się do naszego newslettera a otrzymasz 10% na zakupy !

Bądź na bieżąco :)

Newsletter

Chcę otrzymywać informację o dostępnych nowościach, promocjach, wydarzeniach i konkursach.

Koszulka polo czyli połączenie wygody i elegancji

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ciekawą historię mają koszulki polo. Do dzisiaj stanowią one bardzo męski strój, z którego chętnie korzystają biznesmeni i sportowcy na całym świecie. Ich innowacyjność polega przede wszystkim na połączeniu dwóch, z pozoru skrajnych stylów ubierania – eleganckiego i sportowego.

Ponadczasowość koszulek polo

Niewiele jest ubrań w męskiej szafie, które w tak doskonały sposób jak koszulka polo będą sprawdzały się w tak wielu sytuacjach. Panowie nie zdają sobie sprawy z tego, jak duży potencjał tkwi w tej, z pozoru zwykłej, części garderoby. Kiedy znany tenisista Rene Lacoste w latach 20 XX wieku pojawił się na meczu w białej koszulce z kołnierzykiem, mało kto był w stanie przewidzieć, jakim hitem okaże się wymyślona przez niego część garderoby. Dzisiaj wiele marek zajmuje się produkcją tego fasonu odzieży, wciąż poszerzając grupę swoich klientów. Wbrew panującym plotkom jest to bowiem idealna koszulka męska na co dzień, którą można łączyć zarówno ze sportowymi, jak i bardziej eleganckimi spodniami. Sprawdzi się w połączeniu z marynarką, swetrem oraz najzwyklejszą bluzą sportową.

Symbolika koszulek polo

Koszulki polo męskie kojarzą się z czymś elitarnym, przeznaczonym głównie dla bardzo bogatych, wysoko urodzonych mężczyzn. Taki stereotyp powstał, ponieważ w Stanach Zjednoczonych i Anglii w wielu elitarnych szkołach dla chłopców, właśnie koszulki tego typu stanowiły strój codzienny. Dzisiaj można jednak śmiało powiedzieć, że jest to krój przeznaczony dla każdego mężczyzny, któremu zależy na dodaniu swoim stylizacjom odrobiny szyku i klasy. Nie bez powodu ten element garderoby męskiej mieści się w kanonach mody nieprzerwanie od prawie 100 lat.

Codzienna i wyjściowa stylizacja

Według wielu mężczyzn popularna „polówka” to koszulka męska casual, czyli przeznaczona tylko i wyłącznie do noszenia na co dzień. Jednak kiedy odpowiednio wybierzemy jej kolor, założymy materiałowe, eleganckie spodnie i marynarkę, powstaje bardzo twarzowy look, który nie zawiedzie podczas spotkań biznesowych czy randki. Warto postawić na bardziej wyraziste kolory niż standardowa biel. Koszulka polo Ellesse doskonale prezentuje się również w klasycznych odcieniach błękitu, granatu oraz odważnych, pastelowych barw.

Zwykła, jednokolorowa koszulka polo powinna więc znaleźć się w szafie każdego mężczyzny. Jest to odpowiednik „małej czarnej” i jej uniwersalnej funkcji w garderobie kobiety. Obie te części ubrania w pojedynkę prezentują się dość niepozornie, jednak dobierając do nich odpowiednie dodatki uzyskujemy bardzo ciekawe efekty i możliwość ich przystosowania do każdej okazji.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.