Zapisz się do naszego newslettera a otrzymasz 10% na zakupy !

Bądź na bieżąco :)

Newsletter

Chcę otrzymywać informację o dostępnych nowościach, promocjach, wydarzeniach i konkursach.

Jak poradzić sobie z doborem rozmiaru odzieży?

Większość osób, która decyduje się na zakupy w sklepach internetowych ma problem z dobraniem odpowiedniego rozmiaru. Gdzieś, kiedyś usłyszeliśmy od znajomych czy rodziny, że zamówiona przez nich odzież okazała się zbyt mała lub duża. Jak uniknąć takich problemów i robić zakupy internetowe, z których będziemy zadowoleni?

Skąd biorą się różnice w rozmiarach?

Większość z nas uważa, że tabela rozmiarów jest jedna dla każdej marki. Właśnie dlatego kupując ubrania w danym sklepie jesteśmy zaskoczeni, że nie możemy wcisnąć się w popularną „emkę”, kiedy chwilę temu kupowaliśmy ubranie w tym rozmiarze w innym sklepie. Oczywiście, były próby ustalenia jednej tablicy rozmiarów, która mogłaby obowiązywać w każdym kraju na świecie. Prace nad tym rozpoczęli Amerykanie, w ślad których poszły również inne narodowości. Jak się okazało, tego typu badania nie do końca są miarodajne, ponieważ ludzie z pokolenia na pokolenie się zmieniają. Dzisiaj w Niemczech, Francji, Włoszech czy Polsce standardowe rozmiary są inne. Bardzo prosto wyjaśnić to na konkretnym przykładzie. Dana firma odzieżowa produkuje męski t shirt z nadrukiem. Ze względów ekonomicznych, linia produkcyjna nie zmienia swoich ustawień tworząc zamówienie dla kontrahentów z różnych krajów. Po prostu oznaczenie na danym ubraniu jest inne. W ten sposób konkretna koszulka męska z nadrukiem sprzedawana w Polsce będzie miała oznaczenie M, natomiast w Niemczech będzie widniała jako rozmiar S.

Jak odnaleźć się w panującym rozmiarowym chaosie?

Rozmiary są więc uzależnione od narodowości i rasy mieszkańców danego kraju (ta sama rozmiarówka nie sprawdzi się w Japonii i w USA ze względu na różną budowę ciała mieszkańców). Oprócz tego każda marka odzieżowa ma prawo do stworzenia swojej tabeli rozmiarów, co wprowadza jeszcze większe zakłopotanie u klientów. Dlatego wielu konsumentów chcąc kupić ubranie, takie jak wspomniana wcześniej męska koszulka z nadrukiem, woli udać się na zakupy stacjonarne. Co więc zrobić, żeby dobrać odpowiedni rozmiar przed zakupem w sklepie internetowym? Przede wszystkim zapoznać się z tabelą rozmiarów i informacjami, w jaki sposób się zmierzyć. Jeżeli nie jesteśmy pewni, w jaki sposób to zrobić, zawsze możemy skontaktować się z działem obsługi klienta, który z pewnością nam doradzi. W końcu to właśnie producentowi i właścicielowi sklepu najbardziej zależy na zadowoleniu każdego klienta.

W dobie internetu istnieje wiele aplikacji, które oferują ustalenie naszych wymiarów. Nie ma jednak znaczenia, z jakiego sposobu skorzystamy. Ważne jest jednak, aby poświęcić chwilę na wykonanie tych czynności. Dzięki temu wszelkie koszulki sportowe dla mężczyzn czy inne części garderoby zakupione w internecie, będą doskonale na nas pasowały.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.