Zapisz się do naszego newslettera a otrzymasz 10% na zakupy !

Bądź na bieżąco :)

Newsletter

Chcę otrzymywać informację o dostępnych nowościach, promocjach, wydarzeniach i konkursach.

Czy marka zawsze jest gwarancją jakości?

Kupowanie ubrań jest czymś naturalnym w życiu każdego człowieka. Według badań, statystyczny Polak co miesiąc kupuje sobie ubrania lub obuwie i to kilkukrotnie. Co ciekawe, coraz częściej decydujemy się na zakup produktów od znanych i cenionych producentów. Co jest powodem wzrostu tego trendu?

Co najczęściej kupujemy w markowych sklepach?

Skoro tak wielu z nas decyduje się na zakup markowej odzieży, to pojawia się pytanie, jakimi rzeczami interesujemy się najbardziej i co kieruje nami podczas zakupów. Według psychologów, ogromny wpływ na decyzję o zakupie markowej bluzy z kapturem Ellesse czy spodni ma tak zwany odwrócony marketing. Panuje bowiem przekonanie, że produkty tego typu posiadają lepszą jakość, a ich cena jest po prostu tego gwarancją. Uzasadnieniem tego jest fakt unikalności produktów pochodzących od prestiżowych marek. Nie są one dostępne wszędzie, dlatego aby je kupić musimy udać się albo do konkretnego sklepu, albo znaleźć produkty w internecie. Idealnym przykładem jest męska koszula w kratę – możemy ją kupić w wielu ogólnodostępnych sklepach. Pomimo tego, mężczyźni poszukujący eleganckiej koszuli do garnituru lub po prostu wygodnego ubrania do pracy, wybierają sklepy znane i markowe. Wiedzą, że kiedy zapłacą więcej, to koszule będą posiadały lepszą jakość, nie będą ulegały zniszczeniu przy praniu i prasowaniu oraz będą perfekcyjnie układać się na ciele. Podobnie, jeśli chodzi o koszulki markowe dla mężczyzn czy inne ubrania.

Zakup markowych ubrań w internecie

Markowa odzież stała się bardziej popularna, kiedy rozwinęła się sprzedaż internetowa. Okazało się, że aby kupić koszulkę, spodnie czy bluzę ulubionego producenta, nie musimy jechać do konkretnego sklepu na drugi koniec miasta czy innej miejscowości. Produkty stały się dostępne na wyciągnięcie ręki. Takie zakupy niosą za sobą bardzo wiele zalet. Przede wszystkim cały asortyment sklepu jest dostępny w jednym miejscu. Dzięki temu mamy większy wybór. Oprócz tego, wysoka jakość tych ubrań to nie tylko naturalne materiały. Równie ważnym dla klienta aspektem jest precyzja wykonania, jaką cechuje się markowa odzież – sklep internetowy tego typu jest więc doskonałym miejscem zakupu, bo mamy pewność, że konkretny rozmiar zawsze nim będzie (producenci trzymają się jednego szablonu wobec wszystkich produktów). Te czynniki sprawią, że sklepy internetowe z markową odzieżą będą odnotowywać wzrosty sprzedażowe.

Jedno jest pewne – markowe ubrania zawsze będą cechować się wysoką jakością i unikalnością. I nie ma tutaj znaczenia, czy zdecydujemy się na zakup w sklepie stacjonarnym czy internetowym.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.